Your IP: 3.133.109.30
MOZILLA 5.0,
Today: Maj 03, 2024

Zajecia LA na Politechnice PDF Drukuj Email

b_200_150_16777215_00_images_phocagallery_po2014_p1190495.jpgDnia 21.01.2014 uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w zajęciach lekkoatletycznych prowadzonych na bieżni Politechniki Opolskiej. Ćwiczenia prowadził pracownik wydziału Wychowania Fizycznego i trener lekkoatletyki dr hab. Rafał Tataruch. Zajęcia organizowane były w ramach współpracy naszego gimnazjum z Wydziałem Wychowania Fizycznego Politechniki Opolskiej i zakończyły się testem szybkości z użyciem elektronicznej aparatury pomiarowej. Najszybszym z uczniów okazał się Dawid Gerus. Uczniowie bardzo pozytywnie odebrali przeprowadzony trening i na ich prośbę planujemy następne zajęcia oparte na współpracy z Wydziałem Wychowania Fizycznego Politechniki Opolskiej.

28 marca uczestniczyliśmy w konferencji pt. „Szkoła w Ruchu - ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami treningu funkcjonalnego na zajęciach wychowania fizycznego" poświęconej najnowszym trendom w zakresie wychowania fizycznego i aktywności ruchowej. Konferencja była skierowana do nauczycieli wychowania fizycznego szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa opolskiego, której współorganizatorem jest Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. W trakcie konferencji oddbył się wykład, a także zajęcia pokazowe z użyciem piłek fitness, drabinek koordynacyjnych, ławeczek gimnastycznych, piłek lekarskich, elementami crosfitu, ćwiczeń stabilizacji i ćwiczeń siłowych.