Liczniik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś3
mod_vvisit_counterWczoraj3
mod_vvisit_counterTen tydzień7
mod_vvisit_counterOstatni tydzień38
mod_vvisit_counterTen miesiąc49
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc281
mod_vvisit_counterWszyskie dni53983

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 35.175.180.108
,
Today: Lis 12, 2019


Designed by:

ROK RUCHU
Podsumowanie PDF Drukuj Email

Sprawozdanie i załączniki obowiązujace w projekcie dostępne są do wglądu w sekretariacie szkoly.

 
"I Opolski Konkurs Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych” PDF Drukuj Email

"I Opolski Konkurs Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych”

W dniu 21.03.2014r. odbył się w PLO II „I Opolski Konkurs Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych”, zorganizowany przez UM Opola, MODN w Opolu oraz PLO II, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Opola. W turnieju brała udział drużyna z naszej szkoły w składzie: Szymon Wojak, Julia Giesa, Bartosz Turek, Denis Górka, pod opieką Pana Tomasza Kaczmarka. Drużyny miały do przejścia 7 stacji, na których zastawali różne sytuacje m. in. atak padaczki, złamanie otwarte, wypadek samochodowy i ucięta ręka.

 
Współpraca z klubem "Feniks" PDF Drukuj Email

Od wielu miesięcy „Ósemka” współpracuje z osiedlowym klubem „Feniks”. Wspólnie organizowane są zajęcia sportowe, które rozgrywane są i na sali gimnastycznej szkoły, i w pomieszczeniach klubu. Młodzież ma okazję uczestniczyć w  konkursach oraz turniejach szachowych, warcabów, darta, tenisa stołowego czy piłki nożnej. Bogatą ofertę uzupełniają także zajęcia wspinaczkowe i wyjścia na pływalnię Wodna nuta.

 
Współpraca z PCK i ORS PDF Drukuj Email

Współpraca z PCK i ORS (Odrzańskim Ratownictwem Specjalistycznym) w Opolu

Sprawozdanie ze współpracy z PCK Opole i ORS w Opolu.

W związku z przeprowadzanymi w Publicznym Gimnazjum nr 8, cyklicznie zajęciami z:

  1. Pierwszej pomocy przedmedycznej, nawiązaliśmy współpracę z PCK Opole,
  2. Bezpiecznych zachowań  nad wodą (w czasie wakacji i ferii zimowych)

nawiązaliśmy współpracę z ORS w Opolu.

W ramach współpracy korzystaliśmy z wiedzy i umiejętności oraz sprzętu tych organizacji. Dzięki tym wykładom (pogadanki, lekcje pokazowe, prezentacje multimedialne) i ćwiczeniom praktycznym nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności z zakresu:

  • Pierwszej pomocy - tym samym  są lepiej przygotowani do udzielenia pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach oraz udziału w różnego rodzaju zawodach, warsztatach i szkoleniach z pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • Bezpiecznych zachowań nad wodą – tym samym są lepiej przygotowani do samoratownictwa, oraz skutecznego udzielenia pomocy osobie poszkodowanej w wodzie, w czasie wakacji letnich oraz ferii zimowych.
 
Olimpiada Dobrej Formy PDF Drukuj Email

b_200_150_16777215_00_images_phocagallery_odf2014_sam_0732.jpgW dniu 21 03 odbyły się warsztaty pt."Wiemy co jemy odżywiamy się zdrowo" w których uczestniczyli uczniowie klas I i II. Uczniowie zapoznali się z zasadami prawidłowego odżywiania, aktywnego spędzania czasu wolnego. W czasie trwania warsztatów wykonali logo i hasło Olimpiady Dobrej Formy, plakat w którym zaprezentowali cechy jakimi charakteryzuje się zdrowa osoba. Uczniowie oceniali również swój jadłospis z którego mogli się dowiedzieć czy odżywiają się prawidłowo. Na sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki sportowe w dwa ognie. Uwieńczeniem warsztatów było przygotowanie sałatek owocowych i warzywnych, którymi zostali poczęstowani uczniowie  Naszej szkoły.

Attachments:
FileOpisFile size
Download this file (Konspekt warsztatów.doc)Konspekt warsztatów.doc 33 Kb
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2